WROŻBY ON-LINE – Sprawdź to już dziś! Poznaj, jak ma wyglądać Twoja szczęśliwa wróżba.
RODZAJE WRÓŻB
Wróżby z fusów
Każda wróżba ma na celu jedno- znaleźć nurtujące odpowiedzi na pytania, które dotyczą naszej przyszłości. Bez wątpienia wróżenie z fusów to jedna z tych metod, na którą stawia wielu i wielu też dopatruje się w niej prawdy, jaka związana może być z naszą przyszłością.

Tasseomancja, bo tak inaczej nazywa się wróżenie z fusów, jest sztuką zapoczątkowaną w Europie w XVII wieku. Wróżyć można z fusów herbacianych, z osadów kawy lub wina. Wróżenie z fusów to przede wszystkim zastosowanie odpowiednich technik. Filiżanka musi być szersza u góry, węższa u dołu. Wewnątrz biała, bez jakichkolwiek elementów dekoracji. Liście herbaty jak największego rozmiaru. Jak wygląda wróżenie? Otóż osoba, której będzie się wróżyć, musi wypić herbatę lub inny napój, który będzie służył do odczytywania przyszłości. Resztę zostawia, tak, aby wróżka lub osoba znająca się na przepowiadaniu przyszłości, mogła te fusy zakręcić. Kręcenie odbywa się zgodnie z ruchami wskazówek zegara- trzykrotnie. Obracamy filiżankę do góry dnem, liczymy do siedmiu, po czym obracamy. Wszystkie wzory, które znajdują się blisko uszka, związane są z domem, te w kierunku uszka z czymś, co dopiero nadchodzi, zaś te w kierunku przeciwnym, z czymś co odchodzi. To, co teraźniejsze i przyszłe, ukazane jest na górze, zaś to, co na dole, związane z przeszłością.

Wróżenie z fusów to przede wszystkim znajomość różnego rodzaju symboli, która w tej metodzie wróżenia, stanowi wartość nadrzędną. W zależności od tego, co pokazują fusy, takie też jest znaczenie widzianego przedmiotu. Lis oznaczać będzie zdradliwego przyjaciela, wiosło pomoc w kłopotach, a latarka zmiany na lepsze. Symboli tych jest dziesiątki i każdy związany jest z konkretnym etapem życia i konkretną sytuacją, jaka może nas spotkać.

Jeśli masz jakieś pytania, które nie dają Ci spokoju, jeśli wierzysz, że poprzez wróżby można dowiedzieć się, co nas czeka lub co będzie nam dane, warto postawić na wróżenie z fusów, które swoją potęgę buduje już od wieków. Dowiedzmy się, kto nas wspiera, kto nam źle życzy i czy to, co robimy, ma w ogóle jakiś sens.


}